آموزش نصب دستگاه تصفیه آب Soft Water

آموزش نصب دستگاه تصفیه آب Soft Water

در این مطلب، روش نصب دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس سافت واتر (soft water) را به شما آموزش می‌دهیم. اما توجه داشته باشید که نصب دستگاه تصفیه آب، کاری تخصصی بوده و توصیه می‌شود که نصب آن را به کارشناسان فنی واگذار نمایید.

مراحل نصب دستگاه تصفیه آب

مرحله اول : نصب فیلترهای پیش تصفیه آب

فیلتر الیافی، فیلتر کربن پودری و فیلتر کربن بلاک به عنوان فیلترهای پیش تصفیه در دستگاه وجود دارند که باید ابتدا آن ها را نصب نمود:

1. اولین محفظه فیلتر را باز نموده و فیلتر الیافی را که از قبل درون آن قرار داده شده، خارج کنید. روکش پلاستیکی فیلتر الیافی را جدا کرده، آن را در محفظه قرار داده و با استفاده از آچار هوزینگ، محفظه را سر جای خود محکم ببندید.

2. دومین محفظه فیلتر را باز کرده و پس از خارج کردن فیلتر کربن پودری و جدا کردن روکش پلاستیکی آن، فیلتر را درون محفظه دوم قرار داده و با استفاده از آچار هوزینگ آن را محکم ببندید. جهت قرار دادن فیلتر کربن پودری در دستگاه تصفیه آب مهم است. زیرا جداره‌ی این فیلتر، غیر قابل نفوذ بوده و به شکلی ساخته شده که آب، تنها از قسمت پایین آن وارد و آب تصفیه شده نیز از قسمت بالا خارج شود.

3. محفظه سوم را باز نموده و فیلتر کربن جامد را خارج کنید. قبل از قرار دادن این فیلتر در محفظه، ابتدا فیلتر کربن پودری را شستشو دهید. (این مطلب در قسمت بعدی توضیح داده شده است.)

مرحله دوم: نصب اتصالات ورودی آب

در این مرحله باید یک انشعاب برای ورود آب لوله کشی به دستگاه تصفیه ایجاد کنید. برای این کار، بعد از قطع آب ورودی منزل، شیر پیسوار آب سرد موجود در زیر سینک را باز نمایید. ابتدا شیر ورودی فلزی و سپس سه راهی را نوار تفلون زده و عایق بندی کنید.

اکنون، شیر ورودی و سه راهی را به هم و سپس شیر پیسوار را به انتهای سه راهی وصل کرده و سه راهی را نیز به مسیر آب شهری متصل نمایید.

یک سمت شلنگ تصفیه آب را به شیر ورودی متصل کرده و شیر ورودی را نیز به لوله‌کشی آب شهری وصل کنید. انتهای شلنگ را هم به اولین محفظه فیلتر دستگاه تصفیه آب متصل نمایید. مطمئن شوید که شلنگ در اتصالات کاملا قفل شده باشد. با استفاده از آچار هوزینگ، محفظه‌های فیلتر تصفیه آب را محکم کنید.

حال، دوشاخه برق دستگاه تصفیه آب را به پریز محافظ برق بزنید.

شستشوی فیلتر کربن پودری دستگاه تصفیه آب

همان‌طور که گفته شد، حتما بایستی پیش از استفاده از دستگاه، فیلتر کربن پودری شستشو داده شود. برای این منظور، فیلتر کربن جامد باید از سومین محفظه خارج شده باشد.

سومین محفظه فیلتر تصفیه آب را باز کرده و آن را زیر هد مورد نظر قرار دهید. شیر ورودی آب به دستگاه را باز کنید تا حدود 5 لیتر آب وارد دستگاه تصفیه شده و از فیلتر الیافی و فیلتر کربن پودری عبور کند. خواهید دید که آب سیاه رنگی که حاوی خاک کربن است، وارد محفظه سوم می‌شود. این پساب را دور ریخته و بگذارید تا با خارج شدن 5 لیتر آب از دستگاه، فیلتر کربن پودری کاملا شستشو داده شود. عدم شستشوی فیلتر کربن پودری باعث خرابی سایر فیلترهای تصفیه آب خواهد شد.

نصب فیلتر کربن جامد در محفظه فیلتر دستگاه تصفیه آب

پس از جدا کردن روکش فیلتر کربن جامد، آن را درون محفظه سوم قرار داده و با استفاده از آچار هوزینگ، محفظه را سرجای خود، محکم ببندید. در آخر شیر آب ورودی را ببندید.

نصب فیلتر ممبران

فیلتر ممبران یا همان فیلتر اسمز معکوس درون محفظه مخصوص خود (محفظه ممبران) قرار می‌گیرد. برای باز کردن محفظه ممبران باید شلنگ تصفیه آب را از قسمت ورودی محفظه ممبران جدا نمود. حلقه واشر مانندی که در قسمت ورود شلنگ به فیلتر ممبران وجود دارد را به سمت داخل فشار داده و با دست دیگر شلنگ را بیرون بکشید.

محفظه ممبران را از گیره نگهدارنده فیلتر تصفیه آب جدا کرده و در آن را باز نمایید.

با خارج کردن فیلتر ممبران از پوشش پلاستیکی‌اش، آن را از سمتی که دارای دو واشر پلاستیکی است، وارد محفظه ممبران کنید. این فیلتر را تا انتها فشار داده و مطمئن شوید که درست نصب شده است. سپس درپوش محفظه ممبران را محکم بسته و آن را سر جای خود قرار دهید.

آموزش نصب دستگاه تصفیه آب Soft Water

نصب مخزن تصفیه آب

محل رزوه ورودی مخزن تصفیه آب را با نوار تفلون بپیچید و شیر ورودی مخزن را به آن متصل نمایید. شلنگ تصفیه آب را از یک طرف به ورودی فیلتر پست کربن و از طرف دیگر به شیر مخزن متصل کنید. توجه داشته باشید که در این مرحله حتما شیر مخزن دستگاه تصفیه آب را ببندید.

محدود کننده جریان فاضلاب در مسیر خروجی فیلتر ممبران قرار دارد تا حجم پساب محدود شود. یک سر شلنگ تصفیه آب را به محدود کننده جریان فاضلاب و سر دیگر آن را به خروجی فاضلاب هدایت کنید.

نصب شیر برداشت تصفیه آب

برای این کار ابتدا باید یک سوراخ روی سینک یا محل مناسب ایجاد نمایید. سپس اتصالات شیر تصفیه آب را نصب نموده، واشرهای مربوط به سطح بالای سینک را در محل مورد نظر قرار داده و شیر برداشت را در محل تعبیه شده روی سینک قرار دهید. سپس واشرهای تحتانی را زیر شیر قرار داده و شیر تصفیه آب را به وسیله مهره ها محکم کنید.

یک سر شلنگ تصفیه آب را به خروجی فیلتر مینرال (فیلتر مواد معدنی) و سمت دیگر آن را به زیر شیر برداشت آب متصل نمایید. اگر دستگاه تصفیه آب، ۵ مرحله ای باشد، باید شلنگ تصفیه آب را به خروجی فیلتر پست کربن متصل نمود.

پس از نصب کامل دستگاه، شیر برداشت آب تصفیه را به مدت ۱۵ دقیقه باز نمایید تا آب وارد شده به دستگاه، از تمام فیلترها عبور کرده و شستشو داده شوند. برای این کار، شیر مخزن تصفیه آب بایستی حتما بسته باشد تا آب وارد مخزن نشود. دستگاه تصفیه آب را زیر سینک و در محل مناسب قرار داده و کار نصب به اتمام می‌رسد.

دیدگاه خودرا ثبت کنید

آدرس پست‌الکترونیک شما محفوظ می‌ماند،لطفا فیلدهای ستاره‌دار* را پر کنید.

واحد فروش و پشتیبانی

فروشگاه فیلتر 24


لطفا در ساعت های غیر اداری از واتساپ، پیام کوتاه یا فرم تماس زیر استفاده کنید.

071-37316561

09178871440

ارسال پیام